07 Ağustos 2014
FARMMED 2014
Ulusal Reçete Dışı Farmasotik Ürünler ve Medikal Malzemeler Kongresi 13-16 Kasım 2014 tarihleri arasında Girne - Kıbrıs'ta yapılacaktır.
Güncel Haberler
   ECZANELERDE BULUNDURULMASI GEREKEN ISI VE NEM ÖLÇE
T.C. Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü tarafından denetleme formu güncellenmiş, güncellenen denetim formu gereğince, eczanelerde ısı ve nem ölçer cihazın bulundurulması bir zorunluluk haline gelmiştir. devamı-»
   RAPOR SÜRELERİ HK. (ÖNEMLİDİR)
Rapor açıklamalar kısmındaki rapor süreleri, rapor aşağı kısmındaki süreden daha az olarak belirtilmiş ise açıklamalara göre hareket edilmekte olup aksi takdirde kurum tarafından kesinti yapılmaktadır. Meslektaşlarımızın reçete karşılarken rapor açıklamalarına dikkat etmeleri önemle duyurulur. devamı-»
   NÖBET HK... (ÖNEMLİDİR)
18 Eylül 2014 tarihinde Eski Garaj – Mevlana Hastanesi grubunda nöbeti olan Konya/PAPATYA Eczanesi kapanması sebebiyle nöbetini tutamayacaktır. devamı-»
   İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ HK.
Bilindiği gibi 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun 4. maddesine göre eczacılarımızın risk analizi yapması gereklidir. devamı-»
   SAHTE REÇETELER HAKKINDA...
Birliğimize T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından iletilen 02.09.2014 tarih ve 911908 sayılı yazı ile, İstanbul Ataşehir İlçesi’nde faaliyet gösteren bir eczanenin eczacısı tarafından karşılanan reçetenin sahte olduğunun tespit edildiği, devamı-»
   RAHİM AĞZI KANSERİ KORUYUCU AŞISI BEDELİNİN SGK TA
Birliğimiz tarafından Merck Sharp Dohme İlaçları Ltd Şti’ye gönderilen yazı ile, Rahim ağzı kanseri koruyucu aşısı bedelinin Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından geri ödeme kapsamına alınması hususunda Ankara 13. İş Mahkemesi'nde görülen davanın kesinleşmiş kararı iletilmiş ve yargı hükmü gereğince söz konusu aşının geri ödeme kapsamına alınması, devamı-»
   E-GÜVEN FİRMASINA AİT E-İMZA ALGORİTMA YENİLEME İŞ
E-Güven Elektronik Bilgi Güvenliği A.Ş. firması tarafından, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından 30 Ocak 2013 tarih ve 28544 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Elektronik İmza ile İlgili Süreçlere ve Teknik Kriterlere İlişkin Tebliğde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ” uyarınca, SHA- 1 özet algoritmasıyla imzalanmış mevcut serti devamı-»
   İKİNCİ ECZACI OLARAK ÇALIŞMAK ÜZERE BAŞVURUDA BULU
Bilindiği gibi, 6197 sayılı Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Kanun ile 12/04/2014 tarihli ve 28970 sayılı Resmi Gazete' de yayımlanarak yürürlüğe giren Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Yönetmelik ile, ikinci eczacı çalıştırılması zorunlu durumlar tanımlanmıştır. devamı-»
TÜM HABERLER
ARŞİV
Sponsor Reklamı
Ayın Anketi
Sitemizin yeni yüzünü beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğenmedim

ANKET SAYFASINA GİT