14 Ekim 2014
EĞİTİM PROGRAMI
Mamsel İlaç San. ve Tic. A.Ş. ve Odamız işbirliği ile hazırlanan “Humana Mamalarının tanıtımı ve Eczacının mama satışındaki rolü - Eczane'de mama konseptinin oluşturulması ve iyileştirilmesi” konulu eğitimizde sizleri de aramızda
Güncel Haberler
   SGK TARAFINDAN FATURA ÖDEMELERİNDE YAPILAN HAKSIZ
Birliğimize Eczacı Odalarımızdan yapılan müracaatlarda 16.09.2014 tarihinde banka hesaplarına yatırılmış olan Haziran 2014 SGK fatura bedellerinin birçok eczacının hesabına eksik yatırdığının tespit edilmesi üzerine Kurum ile irtibata geçildiği, devamı-»
   EĞİTİM PROGRAMI
Değerli Meslektaşımız; Mamsel İlaç San. ve Tic. A.Ş. ve Odamız işbirliği ile hazırlanan “Humana Mamalarının tanıtımı ve Eczacının mama satışındaki rolü - Eczanede mama konseptinin oluşturulması ve iyileştirilmesi” konulu eğitimizde sizleri de aramızda görmekten gurur duyarız. devamı-»
   PİYASADA BULUNMAYAN İLAÇLAR HAKKINDA
Bilindiği üzere Birliğimiz ile T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Akılcı İlaç Kullanımı İlaç Tedarik Yönetimi ve Tanıtım Dairesi arasında yapılan görüşmeler neticesinde, Birliğimize piyasada bulunmadığına dair bildirimi yapılan ve söz konusu Bakanlığın listesinde pasif ve pasife alınacak ilaçlar listesinde bulunmayan ilaçlar P devamı-»
   XELJANZ (TOFASİTİNİB) GENELGE 2014/8
Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunun Xeljanz (tofasitinib) kullanımı ile ilgili 2014/8 sayılı Genelgesi ve ekinde bulunan Tofasitinib Hasta Onay Formu ile Tofasitinib Güvenlik İzlem Formu yazı ekinde sunulmuştur devamı-»
   SGK TARAFINDAN YAYIMLANAN DANIŞTAY KARARI KONULU D
Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından 14.10.2014 tarihli bir duyuru yayınlanmış olup, duyuruda; “Danıştay Onbeşinci Dairesinin 24/06/2014 tarihli ve E.2013/8367 sayılı kararı ile; 24/03/2013 tarih ve 28597 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Uygulama Tebliğinin devamı-»
   HUZUREVİ REÇETE SIRASINDA OLAN MESLEKTAŞLARIMIZIN
Huzurevi yetkilileri ile yapılan görüşmeler neticesinde Huzurevi reçetelerinin dağıtımının Odamız tarafından yapılması gerekliliği hasıl olmuştur. devamı-»
   14.10.2014 TARİH VE 29145 SAYILI RG'DE SGK SAĞLIK
T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı tarafından 14.10.2014 tarih ve 29145 sayılı Resmi Gazete'de Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Uygulama Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ yayımlanmıştır. devamı-»
   SGK SÖZLEŞME YENİLEME SÜRESİNİN 31.10.2014 TARİHİN
Bilindiği üzere Sosyal Güvenlik Kurumu ile Birliğimiz arasından imzalanan "Sosyal Güvenlik Kurumu Kapsamındaki Kişilerin Türk Eczacıları Birliği Üyesi Eczanelerden İlaç Teminine İlişkin Protokol" ün 7. 1.maddesi "Kurumla eczane arasında bu protokol esaslarına göre, devamı-»
TÜM HABERLER
ARŞİV
Sponsor Reklamı
Ayın Anketi
Sitemizin yeni yüzünü beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğenmedim

ANKET SAYFASINA GİT