Başkan'dan

date28 Aralık 2017 categoryBaşkan'danDeğerli Meslektaşlarım,

Değerli Başkanımız Ecz. Cemil KARAKAP, sağlık sorunları nedeniyle görevden ayrılmak zorunda kalmıştır. Kendisine önce Allah’tan şifalar, bundan sonraki hayatında da başarılar diliyorum.

Yönetim Kurulu’nda yeniden görev dağılımı yapıldığında, arkadaşlarım başkanlık görevine beni uygun görmüşlerdir. 1995 yılında başlayan Eczacı Odası Yönetim Kurulu üyeliğim ileriki yıllarda Saymanlık, Genel Sekreterlik, II. Başkanlıkla devam etmiştir. Yıllarca Eczacı Odası’nın mutfağında Konyalı eczacılarımıza bizzat hizmet etmeye çalıştım.

6197 sayılı Kanunun bize verdiği yetki çerçevesince,  meslektaşlarımızın etik bir hizmet vermeleri, vatandaşlara hizmetlerimizin en iyi şekilde sunumu gibi konuların düzenlemesi adına Yönetim Kurulu  olarak gerekli tüm çalışmalar yapılacak ve tüm hızıyla devam edecektir. Yönetim Kurulumuzun birinci görevi meslektaşlarımızı tüm kamu kurum ve kuruluşları nezdinde en iyi şekilde temsil etmek,  varsa sorunlarını gidermek olacaktır. 

Ülkemizin yaşadığı sorunlarda, tüm sivil toplum kuruluşlarında olduğu gibi Konya Eczacı Odası da elinden gelen her türlü çalışmalarda yer alacaktır. Ülkemizin gelişmesi, ilerlemesi, refahı ve muassır medeniyetler seviyesine ulaşması için Eczacı Odamız tüm üyelerimizle birlikte hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacaktır.

Meslektaşlarımız, yıllar içerisinde vatandaşımızın ilaca erişimini kolaylaştırmak için sürekli olarak mevcut eczanelerini yenilemiş, teknik donanımlarını geliştirmiş, eczanelerini daha rahat ve ferah ortamlar haline getirmişlerdir. Yıllar öncesinde vatandaşların ilaç alırken nasıl çile çektiklerini hatırlarsak, şu anki durumun geçmişe nazaran çok daha iyi olduğu yadsınamaz. Bu gelişmeler siz değerli meslektaşlarımızın katkılarıyla olmuştur.

Önümüzdeki süreçte Konya’mız ve ülkemiz için mesleğimiz adına hizmet çıtasını en üst seviyeye çıkarmak için yönetim kurulumuz, komisyonlarımız ve siz değerli meslektaşlarımız ile birlikte hareket edeceğimizi yineliyor, bu duygu ve düşüncelerle hepinize saygılar sunuyor ve esenlikler diliyorum.

 

Ecz.Adem AÇIKGÖZ
Başkan