Başkan'dan

date28 Aralık 2017 categoryBaşkan'dan
  •  

Değerli meslektaşlarım,

Konya Eczacı Odamızın seçimleri 19 Eylül 2021 tarihinde gerçekleşti ve siz değerli meslektaşlarım bizleri bu onurlu göreve layık gördünüz. Tüm ekip arkadaşlarım adına gösterilen bu teveccühten dolayı şükranlarımı sunuyorum.

Geçtiğimiz yıllarda pek çok sıkıntılarla karşılaştık. Bunların başında koronavirüs salgını gelmektedir. Bu salgın ne yazık ki ülkemizde de pek çok vatandaşımızın vefatına sebep oldu. Ancak dünyada geliştirilen aşıların çeşitliliğinin artması ve ülkemizdeki aşılama hızı bizlere umut vermektedir. Bir an önce pandeminin sona ermesi en büyük dileğimizdir.

Yangın ve seller de bizleri çok derinden yaralamış, canımızı çok yakmıştır. Pek çok can kaybına ve sayısız bitki ve hayvanın telef olmasına neden olmuştur. Dünya genelinde artan seller ve yangınların küresel ısınmanın bir sonucu olduğu bilim çevrelerinin ittifakıdır. Bu realite, insanlığın çevreye olan saygısız ve duyarsız yaklaşımlarını apaçık ortaya koymaktadır.  Bunlara karşı alınacak tedbirler böylesine felaketlerin yaşanmasını engelleyecektir, zaman kaybetmeden gereken önlemlerin hayata geçirilmesi gerekmektedir.

Ülkemizde sayıları 60’a yaklaşan eczacılık fakülteleri ve mezun edeceği öğrencilerin sayısı, ne yazık ki geleceğe umutla bakmamızı engellemektedir. Bu kadar çok eczacılık fakültesinin açılması ve buna paralel olarak yeterli öğretim görevlisinin olmaması kaygı vericidir. En kısa zamanda konun muhataplarının müdahalesi, mesleğimiz adına son derece büyük önem arz etmektedir.

 

Kıymetli meslektaşlarım,

Konyalı Eczacılar, meslek adına neler yapabilir, ne gibi katkılar sunulabilirin her zaman öncüsü olmuştur. Geçmişten bugüne hep gündem belirleyici olan, meslek adına gayret sarf eden bir geleneğin sahipleriyiz. Bu geleneğe sahip çıkmanın öneminin bilincindeyiz. Yeni ve yetkin eczacı nesillerinin bizlere güç vereceğine inanıyoruz. Geleceğe umutla bakmak istiyoruz.

Saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Uzm. Ecz. Ahmet Hakan KORU
5. Bölge Konya Eczacı Odası Başkanı