Başkan'dan

date03 Haziran 2017 categoryBaşkan'dan

Değerli Meslektaşlarım;
Demokrasi neferlerinden biri olan meslek odaları, meslek tanımında en aktif rol oynayan birliklerdir. Eczacı odaları, eczacılık mesleğinde yeterliliğin korunup sürdürülmesi ve meslek uygulamalarının çizdiği sınırlar içinde kalmasını, meslektaşlarının özgün bilgi ve becerilerini optimum düzeye çıkarmak için çalışarak mesleki kaliteyi koruyan örgütlerdir.

Konya Eczacı Odası’nda 2000-05 yılları arasında çeşitli komisyonlarda, 2005-2007 döneminde yönetim kurulu üyesi, 2007-09 döneminde veznedar, 2009-2011 döneminde sayman, 2011-13 döneminde de genel sekreter olarak görev yaptım.

15 Eylül 2013 Seçimli Genel Kurulumuz da başkan adayı olarak siz değerli meslektaşlarımızın karşısına çıktım. Demokrasinin vazgeçilmezlerinden biri olan seçimler sizlerin katılımıyla değer kazandı. Sizlerin teveccühü ile de başkanlık görevine layık görüldüm. Öncelikle tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu dönemde önceki yönetim kurulu arkadaşlarımın tecrübelerini, yeni seçilen genç arkadaşlarımın dinamizmiyle birleştirerek mesleğimiz adına, halkın sağlık ve güvenliğini sağlama hedefini gözeterek meslekteki gelişmeleri destekleyici eğitimler, meslekteki değişim ve gelişim sürecinde yaşanan tutumlara yön gösteren çalışmalar yaparak hep birlikte yol alacağız.

Değerli Meslektaşlarım;
Son yıllarda Devletin sağlıktaki tasarruf politikaları, SGK nın protokol uygulamaları, eczane sayılarının düzensiz artışı, bizleri ciddi anlamda ekonomik sorunlarla karşı karşıya bırakmıştır. Bu bağlamda mesleğimiz adına atılan olumlu adımlar da olmuştur. Eczacı Odalarının ve TEB in yoğun çalışmaları sonucu 6197 sayılı yasada yapılan değişiklikler ile birlikte ilerleyen yıllarda önemini daha da hissedeceğimiz eczane sınırlaması, yardımcı eczacılık sistemi başta gelmektedir. Artık çalışmalarımız bu kanun sonrası üzerine olmalıdır. Bizler birinci basamak sağlık çalışanları olarak ekonomik anlamda bu politikalar karşısında önce meslek hakkı, serbest eczane dışında gerekli alanlarda eczacı istihdamı, Avrupa da olduğu gibi yüzdesel anlamda eczacı karı yanında kutu başı sabit bir ücret için çalışmalarımıza hızlı bir biçimde başlamalıyız.
Geçtiğimiz dönemde Sayın Ahmet Keleşoğlu ve siz değerli meslektaşlarımızın çok değerli katkıları ile güzel bir hizmet binasına kavuştuk. Bu dönemde bu imkânları son derece elverişli olan tesisimizde sizlerle birlikte güzel projelere imza atacağımıza inancım sonsuz.

Mesleğimiz hem bilimselliği, hem sağlığı, hem de ticareti kapsayan neredeyse tek meslektir. Mesleğimizde yaratacağımız farkındalıklar toplumdaki sağlık farkındalıklarını ve sağlık ekonomisini de oluşturacaktır. Bu dönemde mesleki komisyonlar kurarak sizlerin değerli katkılarıyla, bilgi ve fikir alışverişi yaparak mesleğimizi geleceğe taşımak istiyoruz.

Değerli Meslektaşlarım;
"Bir mum diğerini tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez'' diyor Hz. Mevlana.
Mesajımı Hz. Mevlana nın bu sözüyle tamamlayarak, hep birlikte yol almayı, paydaşlarımızla sorunlarımızı paylaşmayı hedefliyor sağlık ve esenlikler diliyorum.

karşıyaka escort bayanlar