SOSYAL GÜVENLİK KURUMUNUN “ECZANELERDEN İLAÇ TEMİNİNE İLİŞKİN PROTOKOLÜN DEVAMI”KONULU DUYURUSU

date06 Nisan 2020 categorySGK

Bilindiği üzere, SGK ve Türk Eczacıları Birliği arasında imzalanan "Sosyal Güvenlik Kurumu Kapsamındaki Kişilerin Türk Eczacıları Birliği Üyesi Eczanelerden İlaç Teminine İlişkin Protokol"ün süresi 31.03.2020 tarihinde sona ermekteydi.

Kurum ve Türk Eczacıları Birliği arasında devam etmekte olan yeni dönem Protokol görüşmelerine, COVID-19 salgınına yönelik alınan tedbirler çerçevesinde zorunlu olarak ara verilmiştir.

Sosyal Güvenlik Kurumu ile Birliğimiz arasındaki protokol görüşmelerine COVID-19 pandemisi nedeniyle 01.07.2020 tarihine kadar ara verilmesi ve mevcut protokolün 31.07.2020 tarihine kadar uzatılması yönünde ek protokol imzalanmış olup, bu düzenlemeler uyarınca mevcut Protokol hükümleri yenisi imzalanıncaya kadar geçerli sayılarak, mevcut Protokol kapsamında eczacılar ile yapılan sözleşmelerin yenilenmesine gerek bulunmamaktadır.

Konu hakkında Sosyal Güvenlik Kurumu Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü tarafından 06.04.2020 tarihinde bir duyuru yapılmış olup, duyuru metni ekte yer almaktadır.

Tüm meslektaşlarımızın bilgisine sunarız.

Konya Eczacı Odası

“Eczanelerden İlaç Teminine İlişkin Protokolün Devamı” Hakkında Duyuruya ulaşmak için tıklayınız.