Tarihçe

date03 Haziran 2017 categoryKurumsal

Türk Eczacıları Birliği Kanunu (No.6643) 25 Ocak 1956 tarihinde kabul edilmiş ve 2 Şubat 1956 ve 9223 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanmıştır.

Bu Kanunun geçici maddesi uyarınca yayın tarihinden itibaren 2 ay içinde meslek ile ilgili cemiyetler genel kurullarını toplayarak ilk büyük kongre için beşer temsilci seçerler. İlk Büyük Kongre’de kanunun yayınlandığı tarihten sonra 4 ay içinde Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığının davetiyle Ankara’da toplanarak Merkez Heyeti, Yüksek Haysiyet Divanı üyelerini ve Denetçileri seçerler.

Nitekim bu maddenin uygulanması ile ilk Büyük Kongre (Kurtuluş Kongresi) Ankara’da Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığı Konferans Salonunda Bakan Dr. Nafiz KÖREZ Başkanlığında 21 Mayıs 1956 tarihinde toplanmıştır.

Konya Eczacı Odası 1956 yılında kurulmuştur. Bu tarihten önce şehrimizde 5 eczane bulunmaktaydı.

1.Ecz. Ali Rıza KİLİMCİ (Merkez Eczanesi / Hükümet Meydanı)
2.Ecz. Mustafa GİRİTLİ (Hakika-i Sıhhat Eczanesi/ Şerafettin Cami Karşısı)
3.Ecz. Zekeriya BALAN (Sıhhat Eczanesi/Tevfikiye Caddesi)
4.Ecz. İbrahim SIZMA (Türk Eczanesi/ Meydan Kitabevi Karşısı)
5.Ecz. İsa AKALTUN (İstikamet Eczanesi/Tevfikiye Caddesi)

Aşağıda adı geçen eczacılarımızdan oluşan Yönetim Kurulu 29.09.1956 tarihinde Ecz. Adil KARAAĞAÇ’ın başkanlığında göreve başlamıştır. Katip olarak Ecz. Faruk ÖZDÜNDAR ve Ecz. Mustafa ÖNCEL seçilmiştir.
 

İDARE HEYETİ ASIL ÜYELERİ
Adil KARAAĞAÇ
İzettin BİNAY
Şeref ÜNLÜ
Faruk ÖZDÜNDAR
Mustafa HELVACIO?LU
İDARE HEYETİYEDEK ÜYELERİ
Saide ÇELEN
A Rıza KİLİMCİ
Adnan KOÇBEKER
Behiye UĞURLU
Alişan ÖZATİLLA
GENEL KONGREYE GİDECEK AZALAR
Saide ÇELEN
Şeref ÜNLÜ
Adil KARAAĞAÇ
İzzettin BİNAY
Adnan KOÇBEKER
HAYSİYET DİVANI ÜYELERİ
Zekeriya BALAN
Kamil SİNANOĞLU
Macit YETGİN
Tevfik ERSOY
Abdülnafi ONAT

HAYSİYET DİVANI YEDEK ÜYELERİ
Faruk ÖZDÜNDAR
Kemal AYDIN
Kemal SAĞLAM
Haşmet SEZGEN
Kazım ÇETEGİN

MURAKABE HEYET? ASIL ÜYELERİ
Kemal AYDIN
Alişan ÖZATILLA
Faruk ÖZDÜNDAR

MURAKABE HEYETİ YEDEK ÜYELERİ
Saide ÇELEN
Adnan KOÇBEKER
Kemal SAĞLAM
 

KONYA ECZACI ODASI KURULDUĞU TARİHTE KONYA’DAKİ ECZANELER ŞUNLARDIR:
1. Ecz. Ali Rıza KİLİMCİ (Merkez Eczanesi/Hükümet Meydanı)
2. Ecz. Mustafa GİRİTLİ (Hakika-i Sıhhat Eczanesi/Şerafettin Cami Karşısı)
3. Ecz. Zekeriya BALAN (Sıhhat Eczanesi/Tevfikiye Caddesi)
4. Ecz. İbrahim SIZMA (Türk Eczanesi/Meydan Kitabevi Karşısı)
5. Ecz. İsa AKALTUN (İstikamet Eczanesi/Tevfikiye Caddesi)
6. Ecz. Adil KARAAĞAÇ (Halk Eczanesi/Saray Çarşısı Civarı)
7. Ecz. Alişan ÖZATİLLA (İstanbul Eczanesi/İstanbul Caddesi)
8. Ecz. Adnan KOÇBEKER (Agazade Eczanesi/Alaaddin Caddesi)
9. Ecz. Sacide ÇELEN (Konya Eczanesi)
10. Ecz. Ahmet TOZOĞLU (Güneş Eczanesi/İstanbul Caddesi)
11. Ecz. Rahim PEKTAŞ (Karapınar Eczanesi/İstanbul Caddesi)
12. Ecz. İzzettin BİNAY (Garaj Eczanesi)
13. Ecz. Mustafa HELVACIOĞLU (Derman Eczanesi/İstanbul Caddesi)
14. Ecz. Ali BERKOĞLU (Ömür Eczanesi/İstanbul Caddesi)
15. Ecz. Ahmet ULUSOY (Ulusoy Eczanesi/?stanbul Caddesi)
16. Ecz.Kemal SAĞLAM (Merkez Eczanesi/Seydişehir)
17. Ecz. Mustafa ÖNCEL (Büyük Eczane)
18. Ecz. Naci ÖZPEYNİRCİ (Kore Eczanesi)
19. Ecz. Zühtü GÖK (Ertuğrul Eczanesi/Akşehir)

TARİHLERE GÖRE KONYA’DAKİ ECZANE SAYISI AŞAĞIDADIR:
1956-1970 :23
1972-1975 :84
1976-1980 :143
1981-1985 :224
1986-1990 :276
1991-1995 :384
1996-2000 :512
2001-2006 :624
2006-2012 :704

29.09.1956 TARİHİNDEN GÜNÜMÜZE KADAR HİZMET VEREN BAŞKANLARIMIZ VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİMİZ

1. DÖNEM (29.09.1956)
Adil KARAAĞAÇ (BAŞKAN)
Yusuf İZZETTİN BİNAY
Şeref ÜNLÜ
Ö. Faruk ÖZDÜNDAR
Mustafa HELVACIO?LU

2. DÖNEM (07.02.1957)
Yusuf İzzettin BİNAY (BAŞKAN)
Adil KARAAĞAÇ
Mustafa HELVACIOĞLU
Şeref ÜNLÜ
Ö. Faruk ÖZDÜNDAR

3. DÖNEM (20.09.1958)
Mustafa HELVACIOĞLU (BAŞKAN)
Haşmet SEZGİN
Ö. Faruk ÖZDÜNDAR
Mustafa ÖNCEL
Ahmet TOZOĞLU

4. DÖNEM (17.09.1960)
Şeref ÜNLÜ (BAŞKAN) 
Haşmet SEZGİN
Yusuf İzzettin BİNAY
Ö. Faruk ÖZDÜNDAR
Adnan KOÇBEKER

5. DÖNEM (30.09.1962)
Ö. Faruk ÖZDÜNDAR (BAŞKAN)
Mustafa HELVACIOĞLU
Mustafa ÖNCEL
Ahmet TOZOĞLU
Saide ÇELEN

6. DÖNEM (26.09.1964)
Adil KARAAĞAÇ (BAŞKAN)
Dündar (?)
Selçuk AKDER
Alişan ÖZATİLLA
Ali BERKOĞLU

7. DÖNEM (7.10.1965)
Ö. Faruk ÖZDÜNDAR (BAŞKAN)
Selçuk AKDER
Alişan ÖZATİLLA
Ali BERKOĞLU
Ahmet TOZOĞLU

8. DÖNEM (09.02.1966)
Yusuf İzzettin BİNAY (BAŞKAN)
Ahmet TOZOĞLU 
Nejat ZEYNELOĞLU
Adnan KOÇBEKER
Ö. Faruk ÖZDÜNDAR

9. DÖNEM (30.09.1966)
Rahim PEKTAŞ (BAŞKAN)
Adnan KOÇBEKER
Ö. Faruk ÖZDÜNDAR
Mustafa HELVACIOĞLU
Saide ÇELEN

10. DÖNEM (07.09.1968)
Rahim PEKTAŞ (BAŞKAN)
Adnan KOÇBEKER
Ö. Faruk ÖZDÜNDAR
Selçuk AKDER
Mustafa HELVACIOĞLU

11. DÖNEM (26.10.1970)
Alişan ÖZATİLLA (BAŞKAN)
Necmi KARADEDE
Ayhan ACET
Şevket ARISOYLU
Haşmet SEZGEN

12. DÖNEM (30.09.1972)
Ali BERKOĞLU (BAŞKAN)
Ayhan ACET
Alişan ÖZATİLLA
Nejat GÜVENSOY
Ersin MENDİ

13. DÖNEM (29.10.1972)
NEJAT GÜVENSOY (BAŞKAN)
Ersin MENDİ
Dündar BAŞARAN
Hüseyin KÜÇÜK
Mehmet OCAK

14. DÖNEM (29.10.1974)
Adnan KOÇBEKER (BAŞKAN)
Ayhan ACET
Selahattin SANDIKÇI
Ahmet GÜNHAN
Alişan ÖZATİLLA

15. DÖNEM (28.09.1975)
Adnan KOÇBEKER (BAŞKAN)
Ayhan ACET
Alişan ÖZATİLLA
Selahattin SANDIKÇI
Ahmet GÜNHAN

16. DÖNEM (29.10.1976)
Adnan KOÇBEKER (BAŞKAN)
Nejat GÜVENSOY
Ayhan ACET
Mehmet ARICI
Ahmet Mümtaz BAŞCI

17. DÖNEM (30.09.1978)
Ali İhsan YAVUZ (BAŞKAN)
Zehra ÇİLOLU
Mustafa POÇAN
Ahmet Mümtaz BAŞCI
İ. Ersin MENDİ

18. DÖNEM (23.11.1980)
Nejat GÜVENSOY (BAŞKAN)
Alişan ÖZATİLLA
Ahmet TOZOĞLU
Ayhan ACET
İ.Ersin MENDİ
Ahmet Mümtaz BAŞCI
Ali İhsan YAVUZ

19. DÖNEM (23.11.1980)
Ayhan ACET (BAŞKAN)
Ahmet GÜNHAN
İ. Ersin MENDİ
Nejat GÜVENSOY
Ahmet Mümtaz BAŞCI
Rahim ŞAPÇIOĞLU
Mehmet ARICI

20. DÖNEM (28.09.1984)
Ali İhsan YAVUZ (BAŞKAN)
Tahsin HORASANLI
Mustafa GÜVEN
Erol POÇAN
Hüseyin KÜÇÜK
Ülya HAMARAT
Ahmet ADIBELLİ

21. DÖNEM (29.09.1985)
Ali İhsan YAVUZ (BAŞKAN)
Ahmet ADIBELLI
Hüseyin KÜÇÜK
Hasan ÖZER
Güral ŞAHİNOĞLU
Mehmet KARA
Erol POÇAN

22. DÖNEM (27.09.1987)
Mevlüt SARI (BAŞKAN)
Mehmet HELVACIOĞLU
Abdullah POÇAN
Musa KORKMAZ
Güral ŞAHİNOĞLU
Mustafa KASIRGA

23. DÖNEM (24.09.1989)
Namık Kemal ERDEM (BAŞKAN)
Gültekin KOÇ
Hüseyin KÜÇÜK
Mehmet YAVUZ
Mehmet OCAK
Metin BÜYÜKSARAÇ
Musa KORKMAZ

24. DÖNEM (14.09.1991)
Gültekin KOÇ (BAŞKAN)
Metin BÜYÜKSARAÇ
Musa KORKMAZ
Mehmet OCAK
Hüseyin KÜÇÜK
Mustafa SARI
Mehmet YAVUZ

25. DÖNEM (29.09.1993)
Gültekin KOÇ (BAŞKAN)
Metin BÜYÜKSARAÇ
İsmet ÖZEL
Hüseyin KÜÇÜK
Musa KORKMAZ
Süheyla ÖZDOĞAN
İlhan ÖZATİLLA

26. DÖNEM (24.09.1995)
Güral ŞAHİNOĞLU
Leyla ADIBELLİ
Beyza TAYLAN
Kadir PAÇIN
Cihangir YAMAN
Zübeyde ÖZAKAR
Adem AÇIKGÖZ

27. DÖNEM (21.09.1997)
Güral ŞAHİNOĞLU (BAŞKAN)
Erol POÇAN
Tevfik GÖÇER
Mustafa ÇOBANOĞLU
Ayşe Nur KAYNAK
Melek DURUK
Hüseyin ÖZBEDEL

28. DÖNEM (03.10.1999)
Namık Kemal ERDEM (BAŞKAN)
Mehmet YAVUZ
Musa KORKMAZ
Rifat SEZER
Güral ŞAHİNOĞLU
İ. Cumhur UMUCALILAR
Tülay ORHON

29. DÖNEM (07.10.2001)
Musa KORKMAZ (BAŞKAN)
Mehmet YAVUZ 
Harun KIZILAY
Ömer Faruk KIYMET
Adem AÇIKGÖZ
Ömer BAYRAK
Mustafa GÜRBÜZ

30. DÖNEM (30.09.2003)
Musa KORKMAZ (BAŞKAN)
Mehmet YAVUZ
Harun KIZILAY
Ömer Faruk KIYMET
Mustafa GÜRBÜZ
Mehmet KAYA
İ. Cumhur UMUCALILAR

31. DÖNEM (25.09.2005)
Harun KIZILAY (BAŞKAN)
Tevfik GÖÇER
Ömer Faruk KIYMET
Melek KARAMAN
Adem AÇIKGÖZ
Sibel SİNGİL
Cemil KARAKAP

32. DÖNEM (04.09.2007)
Harun KIZILAY (BAŞKAN)
Ömer Faruk KIYMET
Tevfik GÖÇER
Adem AÇIKGÖZ
Cemil KARAKAP
Melek KARAMAN
Sibel SİNGİL

33. DÖNEM (13.09.2009)
Harun KIZILAY (BAŞKAN)
Ömer Faruk KIYMET
Tevfik GÖÇER
Adem AÇIKGÖZ
Melek KARAMAN
Cemil KARAKAP
Sibel SİNGİL

34. DÖNEM (11.09.2011)
Tevfik GÖÇER (BAŞKAN)
Adem AÇIKGÖZ
Cemil KARAKAP
Sibel SİNGİL UYAR
A. Serdar KOÇAK
Ömer Faruk KIYMET
Melek KARAMAN

karşıyaka escort bayanlar