TÜM CEZA İNFAZ KURUMLARINDA DÜZENLENEN REÇETELER İÇİN CETAS KULLANIMINA GEÇİLMESİ HAKKINDA

date24 Temmuz 2020 categoryTEB

Türk Eczacıları Birliği özkaynakları ile hazırlanan, tutuklu ve hükümlülere düzenlenmiş reçetelerin kayıt işlemlerinin gerçekleştirildiği Türk Eczacıları Birliği Cezaevi Reçete Takip Sistemi (CETAS);

- 01.05.2019 tarihi itibariyle Manisa ili ve ilçelerinde bulunan tüm Ceza İnfaz Kurumlarında,
- 01.08.2019 tarihi itibariyle İzmir ili ve ilçelerinde bulunan tüm Ceza İnfaz Kurumlarında,
- 20.09.2019 tarihi itibariyle Van ve Kocaeli illeri ve ilçelerinde bulunan Kampüs Ceza İnfaz Kurumlarında pilot olarak kullanılmaya başlanmıştır.
 
T.C. Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ile Türk Eczacıları Birliği arasında yürütülen Protokol çalışmaları sonrasında "Adalet Bakanlığı Kapsamındaki Kişilerin Türk Eczacıları Birliği Üyesi Eczanelerden İlaç Teminine İlişkin Protokol" 15 Ekim 2019 tarihinde imzalanmış ve bu protokol kapsamında 1 Kasım 2019 tarihi itibariyle ülkemiz genelindeki kampus cezaevlerinde reçete kayıt işlemlerinin yalnızca CETAS üzerinden gerçekleştirileceği;
T.C.Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ve Türk Eczacıları Birliği tarafından belirlenecek ve duyurulacak takvim doğrultusunda Türk Eczacıları Birliği Cezaevi Reçete Takip Sistemi'nin (CETAS),  Türkiye'deki tüm ceza infaz kurumları tarafından kullanılmasının sağlanacağı da ilgide kayıtlı yazımız ile duyurulmuştur.
 
Gerekli altyapı çalışmaları Türk Eczacıları Birliği’nce tamamlanmış olup, 01 Eylül 2020 tarihinden itibaren, Türkiye genelindeki tüm ceza infaz kurumlarına ait reçeteler için reçete kayıt işlemleri yalnızca Türk Eczacıları Birliği Cezaevi Reçete Takip Sistemi (CETAS) üzerinden yapılacaktır.

Cezaevi Reçete Takip Sistemi (CETAS) kullanımı ile ilgili ayrıntılı bilgilendirmeler, www.teb.org.tr’de ayrıca duyurulacaktır. 
Meslektaşlarımıza önemle duyurulur.

Konya Eczacı Odası