22 Ekim 2014
FARMED 2014
Ankara Eczacı Odası'nın düzenlediği Ulusal Reçete Dışı Farmasötik Ürünler ve Medikal Malzemeler Kongresi FARMED 2014 13-16 Kasım 2014 tarihleri ...
Güncel Haberler
   EĞİTİM PROGRAMI
Mamsel İlaç San. ve Tic. A.Ş. ve Odamız işbirliği ile hazırlanan “Humana Mamalarının tanıtımı ve Eczacının mama satışındaki rolü - Eczanede mama konseptinin oluşturulması ve iyileştirilmesi” konulu eğitim programı 22.10.2014 tarihinde Odamız konferans salonunda yapıldı devamı-»
   2014 YILI 4.DÖNEM İLK DEFA VE YENİDEN AÇIKTAN ATAM
T.C. Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 2014 Yılı 4.Dönem İlk Defa ve Yeniden Açıktan Atama Kurası (Eczacı Ve Diş Tabipleri İle Emekli Olan Tabip Ve Uzman Tabipler Dahil) Duyurusu yayınlanmıştır. devamı-»
   SGK TARAFINDAN FATURA ÖDEMELERİNDE YAPILAN HAKSIZ
Birliğimize Eczacı Odalarımızdan yapılan müracaatlarda 16.09.2014 tarihinde banka hesaplarına yatırılmış olan Haziran 2014 SGK fatura bedellerinin birçok eczacının hesabına eksik yatırdığının tespit edilmesi üzerine Kurum ile irtibata geçildiği, devamı-»
   EĞİTİM PROGRAMI
Değerli Meslektaşımız; Mamsel İlaç San. ve Tic. A.Ş. ve Odamız işbirliği ile hazırlanan “Humana Mamalarının tanıtımı ve Eczacının mama satışındaki rolü - Eczanede mama konseptinin oluşturulması ve iyileştirilmesi” konulu eğitimizde sizleri de aramızda görmekten gurur duyarız. devamı-»
   PİYASADA BULUNMAYAN İLAÇLAR HAKKINDA
Bilindiği üzere Birliğimiz ile T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Akılcı İlaç Kullanımı İlaç Tedarik Yönetimi ve Tanıtım Dairesi arasında yapılan görüşmeler neticesinde, Birliğimize piyasada bulunmadığına dair bildirimi yapılan ve söz konusu Bakanlığın listesinde pasif ve pasife alınacak ilaçlar listesinde bulunmayan ilaçlar P devamı-»
   XELJANZ (TOFASİTİNİB) GENELGE 2014/8
Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunun Xeljanz (tofasitinib) kullanımı ile ilgili 2014/8 sayılı Genelgesi ve ekinde bulunan Tofasitinib Hasta Onay Formu ile Tofasitinib Güvenlik İzlem Formu yazı ekinde sunulmuştur devamı-»
   SGK TARAFINDAN YAYIMLANAN DANIŞTAY KARARI KONULU D
Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından 14.10.2014 tarihli bir duyuru yayınlanmış olup, duyuruda; “Danıştay Onbeşinci Dairesinin 24/06/2014 tarihli ve E.2013/8367 sayılı kararı ile; 24/03/2013 tarih ve 28597 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Uygulama Tebliğinin devamı-»
   HUZUREVİ REÇETE SIRASINDA OLAN MESLEKTAŞLARIMIZIN
Huzurevi yetkilileri ile yapılan görüşmeler neticesinde Huzurevi reçetelerinin dağıtımının Odamız tarafından yapılması gerekliliği hasıl olmuştur. devamı-»
TÜM HABERLER
ARŞİV
Sponsor Reklamı
Ayın Anketi
Sitemizin yeni yüzünü beğendiniz mi?
Çok beğendim
Beğenmedim

ANKET SAYFASINA GİT