İSMİL BAKIM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ ARASINDA İMZALANAN ENGELLİLERİN İLAÇ TEMİNİNE İLİŞKİN PROTOKOL HAKKINDA

date06 Eylül 2017 categoryKEO

Meslektaşlarımızın Dikkatine!!!

Odamız ve İsmil Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi arasında, reçete suiistimallerinin engellenmesi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kalmakta olan Engellilerin ilaca erişiminin kolaylaştırılması amacıyla “Rehabilitasyon Merkezi’nde kalmakta olan Engellilerin İlaç Teminine İlişkin” bir protokol imzalanmıştır.

Bu protokol kapsamında;

  • Reçeteler rehabilitasyon merkezi tarafından tasnif edilerek yazıldıkları gün saat 16.00’ a kadar Odamıza mail olarak gönderilecektir.
  • Merkez tarafından Odamıza gönderilen reçete mailleri, sıraya dahil olan eczanelerimize 750,00 TL limit esasıyla Odamız tarafından yine mail yoluyla gönderilecek, eczanelerimiz hazırlamış oldukları ilaçları en geç ertesi gün saat 11.00’ a kadar İsmil Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi’ne teslim edeceklerdir.
  • Reçete teslimi sırasında reçeteler ve getirilen ilaçlar kontrol edilerek eğer var ise çıkmış olan fiyat farkları rehabilitasyon merkezi tarafından ilacı getiren eczacı/eczane personeline ödenecektir.
  • İlaçların teslimi sonrasında reçeteler, eczanelerimiz tarafından Kurum’dan teslim alınacaktır.
  • Tur limiti 750,00 TL olarak belirlenmiş olup, o gün için okunan reçetelerin limiti aşması durumunda eczane, kendisine gelen tüm reçeteleri karşılayacak ve en geç iki iş günü içerisinde Farmainbox sistemine kayıt edecektir.
  • Odamız kota takibini Farmainbox sistemi üzerinden yapacaktır. Eczane kotaları Odamız tarafından dağıtımı yapılan mor ve turuncu reçetelerde olduğu gibi turlu sistem üzerinden tutacak olup, eczane karşıladığı reçete tutarı kadar turda reçete karşılamış sayılacaktır.
  • Farmainbox reçete icmalleri Odamıza onaylatılarak fatura tesliminde onaylı bir şekilde Kurum’a teslim edilecektir.
İmzalanmış olan protokol ve Odamız başvuru dilekçe örneği yazımız ekinde yer almakta olup, sıraya dahil olmak isteyen eczanelerimizin ekte yer alan dilekçeyi imzalayarak Odamıza en geç 25 Eylül 2017 Pazartesi günü mesai bitimine kadar başvurmaları rica olunur.
 

Kurum Adresi:

Selahhaddin Eyyubi Mh. Ezeli Sk. No:11 Selçuklu / KONYA Tel: 0332 - 386 30 37

(Uluslararası İmam Hatip Lisesi Arkası-Beyhekim Devlet Hastanesi Yolu Üzeri)
 

Protokol için tıklayınız…

Başvuru dilekçesi için tıklayınız…