ODAMIZ VE NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ ORTAKLIĞINDA HAZIRLANAN İSTİHDAMA YÖNELİK PROTOKOL HAKKINDA

date24 Mart 2022 categoryKEO

Odamız ve Necmettin Erbakan Üniversitesi tarafından lise ve iki yıllık meslek yüksekokulu mezunlarının istihdamına yönelik eczacı kalfası yetiştirme programı hazırlanmıştır. Program için düzenlenen imza töreni Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörlük Toplantı Salonu’nda yapılmıştır.

Törende konuşan, Odamız Başkanı Uzm. Ecz. Ahmet Hakan Koru, teknik bilgi ve beceri isteyen işlerden biri olan eczacılık sektöründe de diğer meslek dallarında olduğu gibi ara eleman yetersizliği yaşandığını ve bu sorunun çözümü için harekete geçtiklerini söylemiştir.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Sn. Prof. Dr. Cem Zorlu ise, bireye iş hayatında belirli bir meslekle ilgili bilgi, beceri ve iş alışkanlıkları kazandıran, iş dünyasına entegrasyonunu ve kişiliğini geliştirmeyi mümkün kılan mesleki eğitimlerin, ara eleman yetiştirilmesinde büyük önem arz ettiğini, bundan dolayı Konya Eczacı Odası’nın, sosyal sorumlulukları çerçevesinde Konya'da bir ilke imza atarak eczane yardımcı personel yetiştirme programı hazırladığını ifade etmiştir.

Konuşmaların ardından Sn. Rektör Prof. Dr. Cem Zorlu ve Odamız Başkanı Uzm. Ecz. Ahmet Hakan Koru, protokolü imzalayarak programın hayırlı olması temennisinde bulunmuştur.

Halihazırda bir eczanede çalışan personel bu eğitim kapsamı dışında olup program yeni istihdam kazandırmaya yöneliktir.

 

Başvurular İçin Bilinmesi Gerekenler

Lise ve iki yıllık meslek yüksekokulu mezunları için önemli bir fırsat oluşturacak programın ön kayıtları 29 Nisan 2022 tarihi mesai bitimine kadar devam edecektir. Müracaatlar gerekli evraklarla birlikte şahsen Konya Eczacı Odası’na yapılacaktır.

Müracaatların akabinde gerekli inceleme ve yetenek sınavlarından sonra 40 kişiye kadar olacak eğitim grubu için kesin kayıtlar yapılacaktır.

Ön Kayıt Müracaatı İçin Gerekli Evraklar;

•                    Nüfus Cüzdanı (Önlü-Arkalı) Fotokopisi

•                    E-Devletten Alınan Adli Sicil Kaydı

•                    Meslek Yüksek Okulu veya Lise Diploma Fotokopisi(Diploma yerine E-Devletten Alınan Mezuniyet Belgesi de Geçerli Sayılacaktır)

•                    Ön Kayıt Dilekçesi (Dilekçe İçin Tıklayınız)

•                    Özgeçmiş